Nie jest aż tak źle jak myślisz

 Hej! Na pewno nie raz każdy z nas miał taki dzień, że myślał, że wszyscy są przeciwko niemu, że zmarnował wszystko, że nic mu nie będzie już nigdy wychodzić. Można by było wymieniać tak bez końca. Ale czy warto? Znam parę osób, które mówiły tak sobie przez wiele dni, tygodni, miesięcy, lat, aż w końcu przestały całkowicie w siebie wierzyć. Ich drogi jeszcze bardziej się rozwidlały na wiele różnych problemów, z których do dziś nie mogą wyjść, a to wszystko przez jeden gorszy dzień. Jedni z tego wyszli, a inny nadal siedzą w swoim świecie nostalgii.
 Ale do czego właściwie zmierzam? A do tego, żebyście wiedzieli, że nie jest aż tak źle jak myślicie.
Oczywiście wiem co teraz sobie myślicie, przecież wiadomo, że każdy ma zły dzień, ale po co zagłębiać się w smutku, skoro można po prostu zjeść czekoladę, ona jest dobra na wszystko. Każdy ma taki dzień, w którym najchętniej schowałby się pod koc i grał na telefonie. To jest normalne, a nawet potrzebne! Człowiek nie był by w stanie żyć bez takich chwil melancholii.
 Więc za każdym razem, kiedy pomyślisz, że jesteś do niczego, że masz wady - a ma je każdy - że mogło by być lepiej, to zapamiętaj jedno: nie porównuj się do innych! To jest najgorsze co my, ludzie robimy, a okazuje się to bardzo częste.
Nie wiesz co los dał tej osobie!

 Mam przyjaciółkę, zapoznałyśmy się już pierwszego dnia w nowej szkole. Była niezwykle uśmiechnięta i bardzo pozytywnie nastawiona do życia. W głowie już myślałam nad tym jak wygląda jej życie, i co dał jej los. Moje wyobrażenia i rzeczywistość różniły się, niczym czerń i biel. Jednak ona nadal, do dziś uśmiecha się, a na korytarzu tańczymy i klaszczemy. 

 Bardzo lubimy szukać negatywów niż pozytywów. W takich chwilach zwątpienia czy też smutku najczęściej myślimy o samych przykrych sytuacjach, które nas spotkały. Lepiej wspominać przyjemne momenty, w których byliśmy na prawdę szczęśliwi. Pierwsza samodzielna jazda na rowerze, pierwszy ząb, pierwszy pocałunek...
To co jest pierwsze, z reguły daje nam najwięcej szczęścia, dlatego warto próbować nowych rzeczy.
Do zobaczenia!

1 komentarz:

  1. Ja zawsze sobie powtarzam, że jeżeli jest już naprawdę źle to gorzej już być nie może. :-D
    Fakt, czasami jest mega źle ale zamiast tego lepiej zrobić coś co poprawia humor. :-)
    Pozdrawiam serdecznie.
    www.monaries.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Filozofie do kotleta... , Blogger