Bloger do Mikołaja - puste obserwacje

 Drogi Mikołaju,
proszę Cię, żebyś w te święta nie przynosił mi telefonu, laptopa, kredek czy innych materialnych dóbr, to wszystko już mam. Chcę, żebyś spełnił jedną moją prośbę.
 W blogosferze jest coraz więcej blogerek, które zakładają bloga tylko, żeby mieć darmowe ciuchy i gadżety.
Nie raz na grupach, gdzie promuje się swoje strony. Jednak zauważyłam, że coraz więcej dziewczyn - młodych, początkujących blogerek, i nie tylko - pisze posty typu: Hej :*** brakuje mi jeszcze 15 obserwatorów do pełnej 100 ktoś chętny? Smutno mi, kiedy patrzę na coś takiego. Chciałam powstrzymać pewną blogerkę przed taką propagandą. Jej post wyglądał mniej więcej tak: Hejka, brakuje mi 5 obserwatorów do 20, ktoś chętny? Tylko szczera wymiana, kto się nie dostosuje zbanuje jego konto na Facebook' u i bloga.
Napisałam owy komentarz: Co ci to da, jeżeli te obserwacje będą puste. Ludzie obserwujący ciebie i tak pewnie nie będą wchodzić na twojego bloga. Bodajże dwie osoby się za mną wstawiły. Osoba chcąca zrobić wymianę napisała, że obserwacje się liczą, ponieważ więcej firm do niej pisze i dostaje więcej rzeczy.
 Nie wiem gdzie świat popełnił błąd, żeby ludzie chcący załatwić coś na serio w internecie trafiali wyłącznie na coś takiego.
 Często spotykam się również z "blogerkami", które rzekomo tak się nazywają i mają po 8-10 lat. Ja rozumiem, że każdy chce się spełniać i w jakiś sposób pokazać w sieci. Według mnie może robić to każdy, pod warunkiem, że pisze "wziąć" zamiast "wziąść". Punkt widzenia osoby młodszej ode mnie jest bardzo ciekawy i może mnie wiele nauczyć lub nie raz znajdę jakąś inspiracje. Ale osoba sama prosi się o negatywny komentarz jeśli nawet nie pisze polskich znaków.
 Uważam, że blogi, gdzie post "granatowy sweterek" ma tylko 20 zdjęć modelki i jej makijażu, a kadr sięga jedynie do klatki są dziwne. Można by było napisać tam coś lepszego niż ten sweterek jest bardzo fajny i cieplutki, idealny na jesienną depresję. Niektóre blogi zaśmiecają blogosferę, a te, które wybijają się na pustych obserwacjach zasłaniają te wartościowe.
 Dobrze Mikołaju, w skrócie chciała bym, żebyś oczyścił blogosferę. Jest tu za dużo sztuczności i fałszu. Dziewczyny blogują tylko dal tego, żeby być popularną, mieć darmowe ciuchy i gadżety. Te blogi, które mają coś do przekazania są w cieniu tych "popularniejszych". 

Do zobaczenia!

4 komentarze:

 1. Popieram to bardzo. Masz rację szkoda, że w internecie są ludzie, którzy zakładają blogi dla korzyści, jakie z tego płyną. Blog powinien być prowadzony z pasją. Najczęściej jednak wygląda to tak, jak opisałaś. Ja również napisałam podobnego posta to reakcja ludzi była, jak i za i przeciw. Pozdrawiam;)

  malenkafotografia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. I teraz trzy, dwa, jeden...
  POPIERAM CIĘ, EDYTKO...!

  Puste obserwacje (i komentarze), to jedno z najgorszych zjawisk w blogsferze... Muszę przyznać, że na samym początku, jak założyłam bloga, widząc wszędzie tyle tych ogłoszeń "obs/obs i kom/kom" (bo to nawet nie były pełne słowa, moja dusza cierpi ;-;) w grupach na facebook'u i tak dalej, sama zdobyłam tak kilku obserwatorów, myśląc, że to w porządku, jednak szybko wyplątałam się z tej sieci.
  I tutaj chciałabym Cię przeprosić za to, że rzadko komentuję, jednak wiedz, że czytam Twoje posty, więc nie pomyśl, że to kolejna pusta obserwacja ;-;

  Osobiście nie rozumiem, jak osoba w przedziale wiekowym 8-11 lat może prowadzić bloga... Znaczy, są wyjątki, oczywiście. Jednak chodzi mi o samo podejście do tego, jak to wszystko napisać, ale, błagam, uświadom mnie. Jak takie dziecko może pisać coś o 'modzie'? To jest dla mnie niepojęte...
  |
  Dlatego też, dołączam się do Twojego życzenia wierząc, że ktoś w końcu weźmie się porządnie za oczyszczanie blogsfery...
  Miłego! -^ ^-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie właśnie dzięki takiej wymianie komentarzy zyskała parę stałych czytelników, między innymi ciebie ^*^
   Ale kiedy piszę się po prostu "fajny post", "fajny blog" to jest nie fajne... :v

   Usuń
 3. Super życzenie. Przydałoby się czyszczenie blogosfery :/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Filozofie do kotleta... , Blogger