Czy APOLLO 11 faktycznie wylądował na księżycu?

 Dnia 20 lipca 1969 roku rakieta V2 wylądowała na srebrnym globie, tak przynajmniej mówią naukowcy, ale czy faktycznie możemy im wierzyć?
 Istnieje teoria spiskowa, o tym, że pierwszy w historii lot na księżyc został sfałszowany. Jak wiadomo w latach 60. Rosjanie i Amerykanie rywalizowali ze sobą (można powiedzieć, że założyli się) o to, kto pierwszy wyląduje na naturalnym satelicie Ziemi. 
Najwyraźniej John Kennedy był na tyle zdesperowany, żeby wygłosić w 1961, że wylądują na srebrnym globie w przeciągu dekady. 
 Kiedy już cały świat dowiedział się o powodzeniu w misji APOLLA 11, zaczęły pojawiać się teorie spiskowe, dotyczące tego, że to wszystko jedna wielka bujda. 
Przykładem tego mogą być zdjęcia wykonane przez astronautów: 


 Pod statkiem kosmicznym V2 powinien być krater po lądowaniu. Nawet niektórzy naukowcy potwierdzili, że skała księżycowa powinna ulec zniszczeniu.
Skoro już przy skałach jesteśmy:


 Wygląda to zupełnie jak oznaczenie rekwizycyjne, prawda?


 Odcisk buta nie powinien mieć miejsca. Racja, jest tam pył, ale nie w takiej ilości, żeby uwiecznić odcisk buta.


 Do tego zdjęcia mogłabym się nie uczepić, gdyby nie to, że w oczy rzuciła mi się czarna otchłań, nie ma tam gwiazd. Nie ma nic, oprócz czerni.

 I na koniec, kamery i aparaty, którymi wykonano te zdjęcia i nagrano filmy. Nie wytrzymałyby ciśnienia, szczególnie w tamtych latach były one byle jakie. Prawdopodobnie nawet dzisiejsze nie podołałyby podróży kosmicznej.
W takim razie warto zapytać, czy sławny na cały świat APOLLO 11 dotarł na księżyc, czy była to jedynie mistyfikacja spowodowana przez zażarty wyścig szczurów?

Do zobaczenia! 

4 komentarze:

 1. Wystarczy chwile posiedzieć, a wnioski same się nasuwają... http://kosmosbeztajemnic.blogspot.com/2015/03/apollo-11-ladowanie-na-ksiezycu-obalamy.html Co do kamer, przecież na samej stacji ISS ile jest tego typu urządzeń..

  OdpowiedzUsuń
 2. nawet o tym nie myślałam...
  zapraszam http://perfedalne.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę zastanawiające... Haha przez ciebie mam wątpliwości :D
  Zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. film leciał nawet na żywo tylko nie wiadomo co się z nim stało,a podobno te wszystkie ładne zdjęcia były nagrywane w studiu, zresztą polecam obejrzeć odcinek pogromców mitów! ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Filozofie do kotleta... , Blogger